Jdi na obsah Jdi na menu
 


Super rozhovory

6. 2. 2007

Pár otázek na Emmu!


BBC: Jak se změnil tvůj život, když si začla hrát ve filmech o Harrym Potterovi?

Emma: Rodina a přátelé se příliš nezměnili. Samozřejmě mě mnoho lidí pozná na ulici daleko od domova. Jsem trochu podobná postavě, kterou hraji! V soukromí, se snažím, aby můj život byl úplně normální.

BBC: Jaké to bylo pracovat s Kennethem Branaghem?

Emma: Když jsem ho poprvé potkala, myslela jsem, že se snaží ostatní odrazovat, ale on je opravdu úžasný člověk. On je skutečně, skutečně pevně nohama na zemi a je to opravdu nádherný chlap. Myslím, že záhrál charakter Zlatoslava Lockharta perfektně - skutečně elegantně a vtipně.

BBC: Kdyby jsi měla domácího skřítka, jaké věci by jsi chtěla, aby dělal?

Emma: Nebyla jsem přítomna žádné scéně s Dobbym, ale myslela jsem si, že je skutečně sladký a velmi ráda bych si ho vzala domů a položila ho na postel vedle mých plyšáku na spaní.

BBC: Zvládala jsi během natáčení i školu?

Emma: Když jsme nenatáčeli, učili nás minimálně tři hodiny denně (pět hodin maximálně), ale vše jsme zvládali. Opravdu mě škola baví, je skutečně skvělé vrátit se po natáčení do školních lavic. Tento rok jsem měla pár velkých zkoušek, proto bylo důležité, abych se v době, kdy se nenatáčelo zašla do školy.

BBC: Měla jsi po shlédnutí filmu noční můry?

Emma: Ne, ani náhodou. Myslím, že se opravdu povedl. Myslela jsem, že temnou zápletku a temné scény, vystřídají příjemné "světlé" scény - ty které mě dokázaly rozesmát.

BBC: Jaká je nejlepší a nejhorší věc popularity?

Emma: Myslím, že když jsme navštívili všechny premiéry a tiskovky a všechen make up a oblečení, jsme mohli dát dolů - protože to je jen póza, myslím, že ten příchod domů je nejlepší.

BBC: V čem jsi podobná Hermioně?

Emma: Myslím, že Hermiona je velmi panovačná, ve filmu pořád šéfuje Danielovi a Rupertovi, v tomhle se jí ve skutečném životě doufám nepodobám. Ona je velmi odhodlaná a loajální. Nejsem tak vzdělaná jako ona - více času než do učení věnuju do sportování a umění. Taky nejsem úplně posedlá knihami.

(Přeloženo z angličtiny.)

Do komentářů mi,prosím napište své názory na tento rozhovor...!!!

Rozhovor s Emmou!

Kdo řekl, že být jedinou holkou na place plným kluků bude jednoduché? Kromě toho představovat inteligentní a cool roli jako je Hermiona není tak snadná práce - komentovala svou účast na Harrym Potterovi Emma Watson."Myslím, že nejobtíznější věcí na tom všem, jsou fanoušci," odhalila herečka. "Být Hermionou je těžsí, než si myslíte. Být vševěd a zajímat se víc o knížky než o kluky je hrozné, ale mám v ní skvělou zálibu."


Jaké to je pracovat s tak šikovnými kluky jako jsou Dan Radcliffe a Rupert Grint?

Skvělé! Znám je tak dobře, že už je považuju za rodinu - hlavně Dana, je jako můj bratr. Všechno s ním sdílím!


Máš ráda Dana Radcliffa?

Ne, nemám ho ráda. Nemám čas na to, abych s ním založila vztah. I když chodím víc ven s Danem než s Rupertem... máme totiž bližší vztah.


Je to těžké, být tak slavnou herečkou ve tvém věku?

Ano, je to opravdu velmi těžké. Přestože dělám to, co mám ráda, občas cítím, že mě fanoušci dusí. Například, když jdu nakupovat.. postrádám svůj soukromý život, ale miluju svět slávy.Rozčiluje mě, když na mě lidi volají Hermiono, ale teď už to toleruju víc, protože tuhle hroznou chybu většinou spáchají nejmenší fanoušci. myslím, že mezi mnou a Hermionou jsou velké rozdíly.


Jaké rozdíly?
Dobře, zaprvé nejsem posedlá učením, samozřejmě je důležité, ale.... Vedu víc společenský život než Hermiona. Jsem víc sportovně založená a miluju zpívání, což ona asi moc ne. Podobné jsme si v tom, že obě milujeme své přátele!


Opravdu ráda zpíváš? To je překvapení!

Samozřejmě, měli byste se zeptat Dana!

zdroj:kouzelna-emmawatson.blog.cz

Super rozhovor s Emmou

- Řekni nám něco o zkouškách pro film HP. Měla jsi strach, byla jsi nervózní? Byla jsi překvapená, když ti řekli, že tě vybrali?
E: Byla jsem skutečně nervózní. Chtěla jsem tu roli tak moc. Nezkoušel vždy režisér, většina mých zkoušek se natáčela, některé zkoušky byly přímo z HP, u další jsem třeba vyprávění o sobě. Pak jsem byla tak rozčilená z toho, že tu roli mám, že jsem nevěděla, co mám dělat!
- Když jsi byla menší, snila jsi o kariéře herečky?
E: Když mi byly tři roky, natáčela mě moje babička na kameru a ptala se, jestli chci být princeznou, vílou, herečkou…a vidíte, vyplnilo se!
- Jak často jsi se svou rodinou?
E: Ne tak často, jak bych chtěla, ale přicházím domů každý večer, jsem doma o víkendech.
- Co máš nejraději na natáčení HP?
E: Ráda se dívám na natáčení. Mám ráda postavu, kterou hraju. Příležitosti, které mi to přináší. Lidi, kteří tu pracují se mnou, různá místa natáčení, je to vše úžasné.
- Četla jsi všechny ty knihy? Která je tvá oblíbená?
E: Mám ráda HP knížky. Četla jsem třetí před natáčením HP 3.
- Můžeš nám popsat tvůj natáčecí den?
E: Můj typický den vypadá asi takhle: vyzvednou mě, pak je make up, úprava vlasů, kostýmy - asi 4 hodiny, 3 hodiny vysvětlování role a hraní, 1 hodina na oběd, pak reklama, učení role.
- Bylo ve filmech něco vypuštěno, co bylo v knihách a tobě to tam chybělo?
E: Skutečně ne, dělá se tu výborná práce a vybírají se opravdu ty nejlepší kusy do filmu.
- Uvažuješ hrát ve čtvrtém díle, který se bude natáčet, nebo chceš hrát jinde?
E: Budu hrát ve čtvrtém filmu a dál do budoucna se uvidí.

Další Rozhovor

ONE: Jak probíhá natáčení třetího dílu? Můžeš nám něco prozradit?

Emma Watson: Všechno, co Vám mohu říct je to, že jsme všichni nadšeni a že natáčení probíhá skvěle. Danielovi se obzvlášť zalíbilo natáčení scén s Hippogriffem. Co se týče mě, tak velkým uspokojením pro mě bylo vyřizování si účtů s Malfoyem. Myslím, že to ocení i fanoušci.


ONE: Mohla bys nám povědět, jak to doopravdy je s Danielem a Rupertem? Jaký k nim máš vztah?

Emma: Spíš než přátelé, ti dva jsou jako bratři. Nebo jako sestry, nevím… (směje se). Já je vlastně ani jako normální kluky neberu. Vůbec si nedokážu představit, že bych s některým z nich chodila. Pro mě jsou doopravdy jako nejlepší přátelé. Můžu si s nimi povídat o čemkoliv, aniž bych se cítila nervózní nebo tak nějak. Opravdu je
mám oba moc ráda.


ONE: Jak bys reagovala na to, kdyby se Hermiona najednou zamilovala do Rona nebo Harryho? Nejspíš bys je potom musela ve filmu políbit.

Emma: Já upřímně doufám, že tohle mi paní Rowling neudělá! I když filmové polibky nemají nic společného s těmi skutečnými, asi by mě to přivedlo do rozpaků. Ale byla bych velmi překvapená, kdyby se něco takového stalo. Neumím si Hermionu představit, jak by se s jedním z nich dala dohromady. Každopádně to nemám ve smlouvě, takže jestli by k nějakému polibku mělo dojít, smlouvu zruším. (smích)


ONE: Když se tedy Hermiona nezamiluje ani do Harryho ani do Rona, s kým by podle Tebe začala chodit?

Emma: Doufám, že s nikým! Jestli by se ale do někoho zamilovala, asi by to byl někdo hodně vážný, vzdělaný. Třeba někdo z profesorského sboru! Domnívám se, že to by jejímu charakteru sedělo. Ale asi by se styděla za ten věkový rozdíl.


ONE: Co si myslíš o osobě, ve kterou se Hermiona vyvíjí? Myslíš, že se spíš ve filmech začíná blížit Tobě nebo naopak?

Emma: Myslím si, že její charakter se stává čím dál tím víc snesitelnější. Zaprvé, už se tolik nezabývá všemi těmi pravidly. Také už není posedlá domácími úkoly a úspěchem ve škole, není tolik stresovaná. Z určité stránky se více začíná podobat mně. Což mi samozřejmě ulehčuje práci.


ONE: V HP a Tajemné komnatě měla Hermiona velmi důležitou roli v odkrytí oné záhady, skoro stejnou jako Ron nebo Harry. Myslíš, že tomu tak bude i v dalších pokračováních?

Emma: Jak už jsem řekla, Hermiona se hodně změnila a pro všechny z nás má připraveno spoustu překvapení. I když je pořád tak vážná, už není tak nesmělá a nebojí se následovat Rona a Harryho při jejich dobrodružstvích.


ONE: Jak moc se Tvůj život změnil od té doby, co hraješ Hermionu?

Emma: Nezměnil se tak moc, jak jsem si představovala. Když byl uveden první film, myslela jsem si, že už nic nebude jako dřív… že začnu nový život. Docela jsem z toho měla strach. Největší změna je asi to, že už skoro vůbec nejsem doma, protože pořád někde kvůli filmu cestujeme - na promo akce, dávat rozhovory, fotit atd. Ale to mi zatím tolik nevadí, je to část mé práce. Jinak co se týče mého osobního života, pořád mám ty samé přátele, kteří mě teď ale berou jako nejslavnější čarodějnici na světě, což není ta nejjednodušší pozice, kterou jsem mohla převzít. (smích)

Kluci nejsou pro Emmu prioritou

Ačkoliv postava Emmy Watson - Hermiona - může mít v nadcházejícím filmu "Harry Potter a Ohnivý pohár" celou horu chlapců, kteří ji budou žádat o tanec, tak v opravdovém životě nemá mladá hvězda na kluky čas. Patnáctiletá herečka neustále, od konce roku 2000 točí potterovské filmy.

"Tohle je můj život: Žiju dvě hodiny cesty od studia, v Oxfordu, takže vstávám v šest ráno a do devíti do večera jsem pryč, a takhle to dělám jedenáct měsíců v roce," říká Watson podle publikovaných zpráv. "A pokud nejsem tady, pak jsem zase ve škole a snažím se dohnat všechnu práci, kterou jsem zmeškala, hraju za všechny týmy, do kterých jsem schopná se dostat a snažím se vídat svou rodinu a přátele. Takže kluci jsou na seznamu docela hluboko."

Nejen, že je na zfilmované romány velký tlak, ale intenzivní rozvrh je nezbytný pro to, aby mladí herci nepřerostli své role. Každý díl sleduje jeden rok života kouzelníka Harryho a jeho přátel na Bradavické škole.

"Je to omezující. Dlouhé hodiny. Velmi mi chybí má rodina," říká Emma. "Ale kdybych měla šanci to udělat znova, řekla bych vždy stoprocentně ano. Mám takové štěstí."


Nový rozhovor s Emmou!!!

Takže na potterwebu se objevil překlad nového rozhovoru s Emmou,rozhovor poskytla portálu Newsweek. Emma zde mluví o svém kamarádství s Danem a Rupertem, o své budoucnosti u filmu a o tom, jak je na tom s kluky. :)

Blahopřejeme k úspěchu u zkoušek.
Děkuju. Jsem opravdu šťastná. Pořád tomu ještě nemůžu uvěřit.

Užíváš si pořád natáčení HP filmů i po všech těch letech?
Umm, jo. Je hezké, že máme pokáždé nového režiséra. Pořád jsou tu nové výzvy a to je opravdu pěkné.

Dan Radcliffe řekl, že poslední režisér David Yates mu opravdu pomohl jako herci. Platí to i pro tebe?
Jo, rozhodně. David se nespokojí s ničím, co vypadá jako hraní. (smích) Pořád chce, aby naše výkony byly skutečné a abychom se pořádně vcítili do postav. Opravdu chce, aby to působilo skutečně. Čtvrtý film byl plný bojových úkolů, draků a takových věcí. Tenhle film je spíš o boji Harryho s jeho vnitřními démony než s draky. Je to o emocionální cestě. Takže myslím, že David je pro tohle opravdu perfektní režisér. Jeho předchozí práce byly většinou politicky zaměřené jako “Sex Traffic” nebo”The Girl In The Cafe”. Takže poslední díl by měl ukázat víc z okolního světa kolem Bradavic. (Ministerstvo kouzel omezuje osobní svobodu a občanská práva a následně vypukne vlna útoků.) Myslím, že se tenhle díl bude docela týkat toho, co jsme my všichni zažili s teroristickými útoky.

Když jsme spolu dělali poprvé před šesti lety rozhovor, tak tě Dan a Rupert docela škádlili.
(smích) Jo.

Jak je to mezi vámi třemi teď?
Vlastně mě pořád rozesmívají. Už nedělají tolik vtípků jako kdysi, což je docela milé. Máme moc pěkné, bláznivé přátelství.

Jsou pro tebe jako bratři?
Jo, tak nějak. Je to zábavné. Máme velmi intenzivní a dlouhé přátelství. Teď už se známe šest let a vídáme se skoro každý den. Takže mě už vlastně asi viděli v každém stavu. Viděli mě tehdy, když jsem byla nejvíc okouzlující, a viděli mě taky v šest ráno bez make-upu. Jsou jako moji bratři. A přešli jsme spolu přes všechny ty dobré i špatné a hlavně šílené zážitky společně. Jo, je to hezké.

Chtěla bys zůstat herečkou?
Opravdu nevím. Daniel a Rupert se zdají být jistí. Já nevím. Nechtěla bych, aby byl Harry potter poslední věcí, kterou natočím. Přišla jsem k herectví docela zábavnou cestou. Většina lidí, která chce hrát, musí hodiny sedět na konkurzech a pořád to zkoušet. Kdežto jak se zdá, já jsme šla rovnou na vrchol a to jsem předtím neměla žádné zkušenosti. Je to docela divná pozice, ale zároveň je to úžasné, protože mi to dalo tolik možností a voleb. Rozhodně bych chtěla zkusit další filmy, abych věděla jaké to je. A taky bych moc chtěla zkusit divadlo, protože by mě opravdu těšila přímá odezva z publika. Miluju to, když můžu rozesmívat lidi. Miluju hraní, ale je milion dalších věcí, které mě taky baví dělat. (pauza) Možná to vypadá, že jsem nevděčná. Byla mi dána taková úžasná příležitost, ale budu muset dál pokračovat, abych viděla, co se stane.

Dobře, nepředpokládá se, že budeš v 16-ti znát všechny odpovědi.
Jo, lidi se mě pořád ptají, takže si myslím, že už bych to měla vědět. (smích) Každý se mě ptá: “Tak co chceš dál dělat se svým životem?” A já si vždycky jenom povzdychnu.

Máš ráda ty půvabné okamžiky tvé práce?
Půvabné okamžiky?

Premiéry, šaty, vlasy, make-up…
Vypadá to, jako bych byla slavná dva týdny v roce. (smích) Vím, že to zní divně, ale je to tak. Ty okouzlující okamžiky vypadají trochu jako šílený surrealistický sen. Ale jo, užívám si to. Když přijedete do města (na premiéru), cítíte se trochu nejistě, protože lidi na vás volají a mávají a vy jste hnáni z jednoho místa na druhé a najednou jste v těch nádherných šatech. Je to trochu šílené, ale je to dobrá legrace. Myslím, že to, co na tom mám nejraději, je cestování. Kdyby nebylo Harryho Pottera, nikdy bych nejela do Ameriky nebo do Evropy - no dobře, možná až bych byla starší. Takhle jsem mohla vidět New York. Viděla jsem Čínu, Tokio, LA, Chicago, všechna tahle úžasná místa. Takže to bylo opravdu skvělé. A let první třídou, to je fakt zážitek.

To je na tom to nelepší, ne?
Bože, namáte ani představu! Miluju ty maličkosti jako tašky do letadla, které dostane a ve kterých jsou věci jako malý kartáček na zuby. A polohovací sedadla! Tohle jsou pro mě největší události.

Dobře, Emmo, teď je jisté, že už nebudeš muset znovu cestovat normálními dopravními prostředky.
(smích) Díky.

A co schůzky s kluky? Věnují ti kluci hodně pozornosti?
Lidi mi říkají: “Pro tebe to musí tak lehké. Musí ti ležet u nohou.” Doopravdy to moc lehké není. Opravdu ne. Předpokládám, že kluci jsou ze mě buď vystrašení a utíkají přede mnou, nebo si ze mě můžou zase cvrknout. (dlouhá pauza, povzdech) Je to jako minové pole, abych tak řekla upřímně. Opravdu. Je to stresující.

Je to stresující dokonce i když nejsi slavná.
Já vím! Vlastně mám opravdu ráda kluky za kamarády. Mám asi stejně kamarádů jako kamarádek, což je myslím docela neobvyklé. Ale protože se pohybuju kolem filmu, tak kolem bývají spíš kluci než holky. Plus víte kolik tady trávím času. Jsem tu 11 měsíců v roce a ve volném čase, který mám, přebíhám mezi rodinou a kamarády, které mám. Takže budu muset prostě počkat. Možná mě někdo najde. Uvidíme.

Určitě je mezi štábem hodně šikovných kluků, ale ti na tebe budou asi moc staří.
Jo. To je můj problém. Říkám si: “Jo, ten vypadá dobře, ale je mu tak 25. Pojď a pomoz mi z toho.” Ale ne, tohle se doopravdy nestalo. (smích)

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

pro emmu

(kristýna, 9. 4. 2014 14:34)

emmo já bych te chtela videt na vlastní oči pude to ? nebo bych se chtela stat tebou , a na to co mi odpovíš tak to mi odpovíš doopravdu ty?